Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs Centennial Conference Championships
10:00a/5:00p
@ Gettysburg, Pa.

vs Centennial Conference Championships
10:00a/5:00p
@ Gettysburg, Pa.

vs Marymount (Va.)
@ Washington, D.C.
10:00 AM
@ Washington, D.C.

at Gallaudet
2:00 PM
25
26
27
at Wesley
2:00 PM

at #22 Salisbury
3:00 PM

at Wesley
4:00 PM

at Albright
7:00 PM
28
1
Delaware St.
3:00 PM
2
Tom Noble Team Race

Methodist
10:00 AM

at Salisbury
12:00 PM

Roger Williams
12:00 PM

at Frostburg St.
1:00 PM

vs Clarkson
@ Salisbury, Md.
2:00 PM
@ Salisbury, Md.

Roger Williams
3:00 PM

Col. of Charleston
6:00 PM
3
Tom Noble Team Race

vs Clarkson
@ Salisbury, Md.
10:00 AM
@ Salisbury, Md.

at Salisbury
2:00 PM
4
Lancaster Bible
3:00 PM
5
6
#11 Randolph-Macon
2:00 PM

at Stevenson
3:00 PM

#11 Randolph-Macon
4:00 PM

at Stevenson
7:00 PM
7
8
Goucher
3:00 PM

Goucher
3:00 PM
9
vs Blue Hen Classic
@ Newark, Del.

at #4 Salisbury
1:00 PM

Stockton
1:00 PM

vs Carroll
@ Clermont, Fla.
3:45 PM
@ Clermont, Fla.

vs Bridgewater St.
@ Clermont, Fla.
6:15 PM
@ Clermont, Fla.
10
vs Blue Hen Classic
@ Henderson, Md.

vs Marietta
@ Kissimmee, Fla.
9:30 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs William Paterson
@ Kissimmee, Fla.
11:45 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Western Conn. St.
@ Fort Pierce, Fla.
12:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Lake Forest
@ Hilton Head, S.C.
2:30 PM
@ Hilton Head, S.C.

vs Lake Forest
@ Hilton Head, S.C.
2:30 PM
@ Hilton Head, S.C.

vs Western Conn. St.
@ Fort Pierce, Fla.
2:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
11
vs Marywood
@ Fort Pierce, Fla.
9:30 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Marywood
@ Fort Pierce, Fla.
12:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.
12
vs Eastern Conn. St.
@ Winter Haven, Fla.
11:00 AM
@ Winter Haven, Fla.

Coast Guard
1:00 PM

vs Beloit
@ Winter Haven, Fla.
1:15 PM
@ Winter Haven, Fla.

vs Northwestern (Minn.)
@ Fort Pierce, Fla.
7:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
13
vs LeTourneau
@ Hilton Head, S.C.
1:30 PM
@ Hilton Head, S.C.

vs LeTourneau
@ Hilton Head, S.C.
1:30 PM
@ Hilton Head, S.C.

at #16 Christopher Newport
7:00 PM
14
vs Earlham
@ Fort Pierce, Fla.
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Massachusetts Boston
@ Kissimmee, Fla.
2:00 PM
@ Kissimmee, Fla.

vs Salve Regina
@ Kissimmee, Fla.
4:15 PM
@ Kissimmee, Fla.
15
vs Keene St.
@ Kissimmee, Fla.
9:15 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs St. Joseph's (L.I.)
@ Kissimmee, Fla.
11:30 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Wheaton (Ill.)
@ Fort Pierce, Fla.
1:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Wheaton (Ill.)
@ Fort Pierce, Fla.
4:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.
16
Washington College Team Race

vs Cairn
@ Fort Pierce, Fla.
8:30 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Cairn
@ Fort Pierce, Fla.
11:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

Randolph-Macon
1:00 PM

at St. Mary's Coll. of Md.
2:00 PM
17
Washington College Team Race
18
19
Christopher Newport
6:00 PM
20
Hood
3:30 PM
21
Stockton
2:00 PM

Stockton
4:00 PM
22
Immaculata
3:00 PM

Immaculata
3:00 PM
23
vs Hanbury Trophy
@ Christopher Newport

vs Murphy Cup
@ Philadelphia, Pa.

vs Murphy Cup
@ Philadelphia, Pa.

at #10 Dickinson
12:00 PM

Penn College
12:30 PM

at Dickinson
3:00 PM

Penn College
3:30 PM
24
vs Hanbury Trophy
@ Christopher Newport
25
Cairn
3:30 PM
26
27
vs ACUI Collegiate Clay Target Championships
@ San Antonio, Texas

at Catholic
3:00 PM

Wesley
3:30 PM

St. Mary's Coll. of Md.
4:00 PM

at Ursinus
4:00 PM

at Catholic
5:00 PM

#20 Ursinus
7:00 PM
28
vs ACUI Collegiate Clay Target Championships
@ San Antonio, Texas
29
vs ACUI Collegiate Clay Target Championships
@ San Antonio, Texas
30
Washington College Invitational

Washington College Invitational

vs ACUI Collegiate Clay Target Championships
@ San Antonio, Texas

McDaniel
12:00 PM

#7 Swarthmore
12:00 PM

at Franklin & Marshall
1:00 PM

Muhlenberg
1:00 PM

Muhlenberg
1:00 PM

at Franklin & Marshall
3:00 PM

McDaniel
3:00 PM

#7 Swarthmore
3:00 PM
31
Randolph-Macon
2:00 PM

Randolph-Macon
2:00 PM
1
2
at Haverford
3:00 PM

at McDaniel
3:30 PM

at Haverford
4:00 PM

at Haverford
5:00 PM
3
at Bryn Mawr
4:00 PM

Ursinus
7:00 PM
4
5
McDaniel
3:30 PM

at Muhlenberg
7:00 PM
6
vs Ocean County Spring Open
@ Ocean County

vs Clark, Connecticut Coll., Johnson and Wales, and Assumption
@ Shrewsbury, Mass.

vs Todd Bender Clinic
@ Sudlersville, Md.

at Gettysburg
12:00 PM

Dickinson
1:00 PM

Gettysburg
1:00 PM

Gettysburg
1:00 PM

Dickinson
3:00 PM

at Gettysburg
3:00 PM

at Muhlenberg
6:30 PM