Composite Calendar

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
vs Centennial Conference Championships
10:00a/6:00p
@ Lancaster, Pa.

vs Centennial Conference Championships
10:00a/6:00p
@ Lancaster, Pa.
26
27
28
Catholic
2:30 PM

St. Mary's Coll. of Md.
4:00 PM

vs Albright
@ Sparks, Md.
7:00 PM
@ Sparks, Md.
1
at Stockton
2:00 PM

at Stockton
4:00 PM
2
Delaware St.
TBA

Col. of Charleston
4:30 PM
3
Tom Noble Team Race

Goucher
11:00 AM

Lynchburg
12:00 PM

at Salisbury
12:00 PM

Roger Williams
12:00 PM

Goucher
1:00 PM

vs Clarkson
@ Salisbury, Md.
2:00 PM
@ Salisbury, Md.

Roger Williams
2:30 PM

Frostburg St.
3:00 PM
4
Tom Noble Team Race

vs Clarkson
@ Salisbury, Md.
10:00 AM
@ Salisbury, Md.

at Salisbury
2:00 PM
5
at Salisbury
3:00 PM
6
7
Immaculata
1:30 PM

Immaculata
3:30 PM

Stevenson
7:00 PM
8
Wesley
3:00 PM
9
10
vs Woollum Team Race
@ Christopher Newport

vs Rhodes
@ Kissimmee, Fla.
9:00 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Arcadia
@ Kissimmee, Fla.
11:15 AM
@ Kissimmee, Fla.

at Stockton
1:00 PM

Salisbury
1:00 PM
11
vs Woollum Team Race
@ Christopher Newport

vs William Paterson
@ Kissimmee, Fla.
9:00 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Western Conn. St.
@ Fort Pierce, Fla.
11:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Beloit
@ Kissimmee, Fla.
11:15 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Western Conn. St.
@ Fort Pierce, Fla.
1:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
12
vs Marywood
@ Fort Pierce, Fla.
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Marywood
@ Fort Pierce, Fla.
12:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
13
vs Earlham
@ Fort Pierce, Fla.
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Oswego
@ Kissimmee, Fla.
11:15 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Millsaps
@ Kissimmee, Fla.
3:45 PM
@ Kissimmee, Fla.

at Christopher Newport
4:00 PM
14
vs College of New Jersey
@ Kissimmee, Fla.
9:00 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Kean
@ Kissimmee, Fla.
1:30 PM
@ Kissimmee, Fla.

at Bridgewater
4:00 PM
15
vs Cairn
@ Fort Pierce, Fla.
1:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.
16
vs Macalester
@ Hilton Head Island, S.C.
TBA
@ Hilton Head Island, S.C.

vs Macalester
@ Hilton Head Island, S.C.
TBA
@ Hilton Head Island, S.C.

vs Cortland
@ Kissimmee, Fla.
9:00 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Bethany (W.V.)
@ Fort Pierce, Fla.
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Eastern Conn. St.
@ Kissimmee, Fla.
11:15 AM
@ Kissimmee, Fla.

vs Bethany (W.V.)
@ Fort Pierce, Fla.
12:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
17
Washington College Team Race

vs Kenyon
@ Fort Pierce, Fla.
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.

vs Kenyon
@ Fort Pierce, Fla.
12:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.

at Salisbury
1:00 PM

at Randolph-Macon
4:00 PM
18
Washington College Team Race
19
20
21
at Catholic
3:00 PM
22
Salisbury
3:00 PM
23
24
vs St. Mary's College of Maryland
@ St. Mary's City, Md.

vs MAISA/SAISA Open
@ Hampton

Dickinson
12:00 PM

Muhlenberg
1:00 PM

Muhlenberg
1:00 PM

at Muhlenberg
1:00 PM

at Gallaudet
1:00 PM

Dickinson
3:00 PM

at Muhlenberg
3:00 PM
25
vs MAISA/SAISA Open
@ Hampton

at Randolph-Macon
1:00 PM

at Randolph-Macon
1:00 PM
26
Cairn
3:30 PM
27
Bryn Mawr
3:00 PM

Ursinus
3:00 PM

at Wesley
3:30 PM

Ursinus
5:00 PM
28
at Rowan
6:00 PM

at Ursinus
7:00 PM
29
30
at Salisbury
12:00 PM

at Salisbury
12:00 PM
31
vs Murphy Cup
@ Philadelphia, Pa.

vs Murphy Cup
@ Philadelphia, Pa.

vs SailPack Oriental
@ N.C. State

vs Team Race Challenge
@ Cornell

at McDaniel
12:00 PM

Franklin & Marshall
12:30 PM

at McDaniel
1:00 PM

at McDaniel
1:00 PM

Gettysburg
1:00 PM

at McDaniel
3:00 PM

Gettysburg
3:00 PM

Franklin & Marshall
3:30 PM